Penaltı Baba
Hoşgeldiniz
Giriş

Diğer


 • Maksat Paylaşmak

  İlk penaltımızı 25 Şubat 2012’de karlı bir havada atmışız ve anı olsun diye kaydetmişiz. Daha sonra penaltıya bir isim vermişiz (deep impact) ve futbolsever dostlarla paylaşmak istemişiz.

  Maksat paylaşmak…

  Sonra haydi bu penaltılara bir konu bulalım üstüne bir de anons yapalım demişiz… Süreler biraz daha uzamış. Aklınıza gelebilecek her konuda penaltılar çıkmış ortaya. Hatta bazısına mesaj yüklemişiz, eleştirmişiz ya da övmüşüz.

  Maksat paylaşmak…

  Yetmemiş kendimize slogan yapmışız (her türlü atarım), tutup bir de dünyanın ilk ve tek “temalı penaltıcısı” diye havaya girmişiz. Logomuz bile olmuş, sanırsın holding...

  Maksat hep paylaşmak…

  Sonra yakınımızdaki dostlar, kardeşler PB’ya dâhil olmuş… Onlarla çekmişiz videoları, hatta onların fikirlerinden yola çıkmışız, PB hazırlamışız. Feysbuk dar gelmiş, kendi sitemize taşınmışız...

  Maksat paylaşmak…

  Gel zaman git zaman penaltılardan “gol mü değil mi” eğlencesi çıkmış. Sormuşuz eşe dosta “gol mü değil mi” diye, bilene de küçük bir hatıra ödül yollamışız.

  Maksat hala paylaşmak…

  Aradan tam iki sene geçti. Kar, yağmur, güneş, rüzgâr derken Penaltı Baba artık her hafta bir konu, ona eşlik eden bir müzik ve bir isimle, biraz teknoloji kullanarak ama başı sonu belli bir format içinde penaltısını atıyor, yarışma düzenliyor, hediye veriyor. Oscar'ı bile var...

  O günden beri değişmeyen tek şey ise amaç… Paylaşmak…

  Bugünkü “iyi ki doğdun” videosu 144. PB olmuş. 144 videodur eğer bir kişiyi bile günlük hayatın rutinlerinden, sıkıntılarından biraz olsun uzaklaştırabildiysek, eğlenceyi, keyfi paylaşabildiysek ne mutlu…

  Bu paylaşımı daha uzun süre devam ettirebilmek dileğiyle…

  PB
  25 Şubat 2014

  Devamı.. »

 • Zaten Amatörüz

  Fair Play isimli PB’yi 2012 yılının sonunda hakeme tüküren Fb oyuncusu Meireles’e az ceza vermek için kıvranıp duran futbol dünyamızı eleştirmek için atmıştık.

  Tabii maçlara başlamadan önce yapılan PB anonslarının bir zorluğu, arka planda ısınmakta olan arkadaşların attığı güldürürken düşündüren (!) laflar ya da oyuna başlamak için yaptıkları naif (!) uyarılar yüzünden konsantrasyonumuzun bozulması oluyor.

  “Fair Play”de de bu olmuş.

  “Efendim malum, futbol basit bir oyundur. Onbirer kişiden oynanır ve daha çok atan kazanır. Böyle basit bir oyunda bile rekabet etmeyi beceremeyen, bu ülkenin futbolunu rekabet edilmez hale getiren ve bunlara çanak tutan…” dedikten sonra cümleyi bağlayamamanın çaresizliğini 16. saniyede yüzümden okuyorsunuz.

  Zaten amatörüz burada iyice batırıp bırakmışız.

  Bu arada videomuz ile ilgili iki küçük detayı da belirtelim.

  Öncelikle, PB olarak sigaraya fena halde karşıyız. Bilal’in videoda sigara içişi plansız oldu. Sonrasında gereğini yaptık. Bilal artık topluma faydalı bir kaleci.

  Ayrıca, bu penaltıyı bilerek outa atma ve kalecinin arkasını dönme fikri de bir başka temiz futbol sevdalısı sevgili dostum Uğur Öztürk’e aittir. Kendisine PB’ye yaptığı bu hoş katkıdan dolayı teşekkür ederim.

  PB
  30.01.2014

  Devamı.. »

RSS