Penaltı Baba
Hoşgeldiniz
Giriş

"Gol mü değil mi" yarışması 18 ay değerlendirmesi

Selamlar Penaltı Baba Ailesi;

Malum, karne zamanı geldi. Aynı zamanda, sizlerin ilgisiyle uzun süredir devam eden ve nereye gideceği kestirilemeyen “gol mü değil mi” yarışmasının “birbuçukuncu” yılı da geride kaldı. Bir elin beş parmağı bir değil elbet… İçinizden, pozisyon süzme yeteneği ile sivrilenlerden tutun da sallama konusunda uzman olanlara kadar ne cevherler çıktı.

Bu nedenle, geride kalan 18 yarışmada bakalım kimler nasıl öne çıkmış, durum ne imiş, karneleri görelim didik…:)

İşte ilk altı…

Aytuğ   Göksu

14

Mustafa   Çörtebaşı

10

Fulya   Turken

9

Kemal   Erdamar

9

Melda   Önhon Toptan

7

Oya   Akın

7

Bu arkadaşlara yıldızlı beş, kırmızı kurdele, bedava pergel-iletki-gönye takımı…

PB müdavimlerinden, sınıfın parlak çocuğu Aytuğ kardeşimiz birinciliği kimselere bırakmıyor. Bakalım başta Mustafa olmak üzere yıl sonunda Aytuğ’a yetişen çıkacak mı? Her ikisi de fevkaladenin fevkinde başarılı yarışmacılar. Başarılarının devamını diliyorum.

Bu arada ilk altıda üç bayan olması acaba bayanların “dop” konusunda artık çok daha bilinçli ve ilgili olduğunu mu gösteriyor yoksa bu hanımefendilerin sallama kapasitesini mi bilemiyoruz. Arada ofsayt sormak lazım aslında, o zaman anlarız…:)

Sayın Rektörümüz Oya Hanım akademik insan sonuçta… Her tahmininin arkasında bilimsel bir süreç yatıyor, saygı duyuyoruz. Ancak, “dop” öyle bilimle irfanla açıklanabilen bir olgu değil tabii. İspatı ise Melda Hanım… Sessiz sedasız geldi, aynı puanla ilk altıya yerleşti. Helal valla.

Bu grupta, Fulya Hanım’ın dönem boyunca cevaplarını sona saklaması, Aytuğ’un da ona nazire yaparcasına son dakikaya kadar beklemesi dikkatlerden kaçmadı. Kanlar kaynıyor. Rekabet, gençlik güzel şey tabii…:)

İlk altının hemen arkasından gelen orta sıra grubu ise şu şekilde…

Taylan   Çoban

6

Simge   Özden

4

Selim   Akbay

6

Doğuş   Dönmezer

4

İlhan   Ertekin

6

Ergüç   Ülker

4

Bülent   Yıldırım

5

Fatma   Kayhan

4

Kaan   Köktürk

5

Kadir   Başsoy

4

A.Zafer   Gülşen

5

Evrim   D.Soranlar

4

Pelin   Yalçın

5

Devlethan   Genç

4

Özge   İskender

5

 

Yüksel   Şimşek

5

 

Bu grubun bir özelliği, içinde yarışmaya başından beri katılan ama her ay katılmayan arkadaşlar (örnek: Taylan Çoban, Bülent Yıldırım, Kaan Köktürk, Simge Özden, Pelin Yalçın) ile yarışmayı sonradan keşfeden ama her ay katılan arkadaşları (örnek: Evrim D.Soranlar, Devlethan Genç, Özge İskender) aynı anda barındırıyor olması.

İkinci grup çalışkanlığı ve devamlılığı ile üst gruba yetişme potansiyeli taşıyor ama birinci grup düşündürücü… Velilerini çağıracağım. :)

Sınıfın muhalif ve haşarı çocuğu Selim Akbay biraderim devamlılığına rağmen bu dönem de üst gruba geçemedi. Biraz daha gayret Selimciğim. :)

İlhan, öyle her soruya “örtmenim” diye zıplıyorsun ama cevapları kafadan salladığını biliyorum. Aslında ciğerini biliyorum. Daha çok çalışacaksın evladım.

Yüksel Şimşek ve Doğuş Dönmezer kardeşlerim ise yarışmaya bolca katılıp gayret gösteriyorlar ama notlar düşük kalıyor; bir yerde yanlışlık var. Gayretlerinden dolayı kanaat kullandım ve bu arkadaşlar da sınıfını geçti. Ancak, gözüm üstlerinde… :)

Kadir Başsoy, Fatma Kayhan, Taylan Çoban, Bülent Yıldırım, Kaan Köktürk, A.Zafer Gülşen zehir gibi pozisyon bilgisine sahip ama devamlılık kötü. Başka yarışmalara mı katılıyorlar bir tespit etsem yakacağım karnelerini ama kıyamıyorum da bir taraftan. Karmaşık duygular içindeyim…:)

Hani böyle yapmak benim de hoşuma gitmiyor ama illa söyleteceksiniz. Bir alt grup var ki, sınıfın tembelleri… Devamsızlık mı istersiniz, devamlılığa rağmen pozisyon bilgisinde ilerleme kaydedemeyen mi istersiniz…:)

Buyurun bakın:

Hulusi   Hamamcıoğlu

3

Burak   Balcı

1

Barış   Yaşar

1

Uğur   Akaydın

3

Bülent   Rona

1

Ayben   Çevik

1

Sinem   Karapınar

3

Defne   Gürsel

1

Tolga   Tunaboylu

1

Engin   Erkal

3

Gürol   Erdoğan

1

Ayhan   Işık

1

Ali   Toptan

2

İlker   Bilgin

1

 

Aylin   A.Tunçay

2

Nail   Ersoy

1

 

Bekir   Yeşilbostan

2

Nihan   Tuna Koçer

1

 

Bilal   Yıldız

2

Tarık   Kılıç

1

 

Bülent   Tuncer

2

Tayfun   Kazazoğlu

1

 

Furkan   Usta

2

Ufuk   Kunurkaya

1

 

Gülsen   Gürsel

2

Umut   Aktaş

1

 

Özlem   Demiraydın

2

Yadigar   Erguvan

1

 

Yasemen   Yazıcıoğlu

2

Yelda   Ünal

1

 

Ömer   Kurtulan

2

Sibel   Ayvaz Altınok

1

 

Bu gruptan, yarışmayı sonradan keşfedip de katılan ve hem devamlılık arz eden hem de doğru bilmeye gayret gösteren Ömer Kurtulan ve Ayhan Işık kardeşlerimizi ayırıyor gerisine kocaman bir sıfır veriyorum...:) Bütünlemeye kaldınız. O iki arkadaşınız sene sonunda üst gruplara tırmanırken siz hala bu gruptan bakıyor olacaksınız ama iş işten geçecek. Demedi demeyin. :)

Bu arada bu grupta öyle isimler var ki, hediye kazandıktan sonra yarışmaya uğramadılar. Onlar kendilerini bilir :)… Rapor isteyeceğim bir daha… Var mı öyle PB hediyelerinin dandik olduğunu ima etmek…

Kırılmak, gücenmek yok. PB bu bir halk şeysi, kahramanı… Adının içinde “baba” var. Sever de döver de… Aileyiz biz. :)

Neyse efendim, bir dönemi daha tatlısıyla acısıyla kapadık. Yazın yarışmaya katılmayı ihmal etmeyin, iyi dinlenin, güz döneminde görüşmek üzere herkese iyi tatiller. Öpüyorum gül cemalinizden...

Penaltı Babanız
04.06.2014

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

  • Admin Banned Ekleme Tarihi İyi tatiller baldo... Arada gene de çalış, terli terli su içme... Öpüyorum :)
  • melda Banned Ekleme Tarihi :))))))))))))) Süper değerlendirme PB'cim. Neyse ben sınıfımı geçmişim tatile çıkam bari :)

İgili Makaleler

RSS