Penaltı Baba
Hoşgeldiniz
Giriş

Zaten Amatörüz

Fair Play isimli PB’yi 2012 yılının sonunda hakeme tüküren Fb oyuncusu Meireles’e az ceza vermek için kıvranıp duran futbol dünyamızı eleştirmek için atmıştık.

Tabii maçlara başlamadan önce yapılan PB anonslarının bir zorluğu, arka planda ısınmakta olan arkadaşların attığı güldürürken düşündüren (!) laflar ya da oyuna başlamak için yaptıkları naif (!) uyarılar yüzünden konsantrasyonumuzun bozulması oluyor.

“Fair Play”de de bu olmuş.

“Efendim malum, futbol basit bir oyundur. Onbirer kişiden oynanır ve daha çok atan kazanır. Böyle basit bir oyunda bile rekabet etmeyi beceremeyen, bu ülkenin futbolunu rekabet edilmez hale getiren ve bunlara çanak tutan…” dedikten sonra cümleyi bağlayamamanın çaresizliğini 16. saniyede yüzümden okuyorsunuz.

Zaten amatörüz burada iyice batırıp bırakmışız.

Bu arada videomuz ile ilgili iki küçük detayı da belirtelim.

Öncelikle, PB olarak sigaraya fena halde karşıyız. Bilal’in videoda sigara içişi plansız oldu. Sonrasında gereğini yaptık. Bilal artık topluma faydalı bir kaleci.

Ayrıca, bu penaltıyı bilerek outa atma ve kalecinin arkasını dönme fikri de bir başka temiz futbol sevdalısı sevgili dostum Uğur Öztürk’e aittir. Kendisine PB’ye yaptığı bu hoş katkıdan dolayı teşekkür ederim.

PB
30.01.2014

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

  • Maksat Paylaşmak

    İlk penaltımızı 25 Şubat 2012’de karlı bir havada atmışız ve anı olsun diye kaydetmişiz. Daha sonra penaltıya bir is...

RSS